Kas tahaksid?

...koolitöödes paremini hakkama saada?
...olla võimekam ülikooli sisseastumiskatsetel?
...jätta endast tööintervjuul parema mulje?
...olla arutelus see, kelle arvamust kuulda võetakse?

Argument 2017 on Sulle!

Külalistena astuvad üles:


Siim Kallas
endine Euroopa Komisjoni asepresident ja Eesti peaminister aastatel 2002-2003
Eiki Nestor
Riigikogu esimees
Yoko Alender
arhitekt ja Riigikogu kultuurikomisjoni liige
Jürgen Ligi
endine kaitseminister, rahandusminister, haridus- ja teadusminister ja välisminister, Riigikogu rahanduskomisjoni liige ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees
Kajar Kase
väitleja ja ETV "Ringvaate" vastutav toimetaja
Toomas Jürgenstein
õpetaja ja Riigikogu kultuurikomisjoni liige
Oudekki Loone
politoloog ja Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige
Raimo Poom
Eesti Päevalehe välisuudiste juht
Silja Voolma
Cambridge'i Ülikooli rahvatervise doktorant
Sergei Metlev
jurist ja kodanikuaktivist
Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni nõunik

Argumenteerimisoskus aitab väga palju kaasa noore inimese võimele areneda ning kooli-, töö- ja ühiskonnaelus edasi liikuda. Paljud jõuavad selle tõdemuseni hilisemas eas, kui selle oskuse omandamine on kulukas ning kui selleks enam vaba aega pole.

Argument 2017  on suurepärane võimalus omandada argumenteerimisoskus juba nüüd!

Kellele?
9.-12. klassi õpilastele, ent nooremad võivad samuti registreerida ning vabade kohtade olemasolul saavad ka nemad osa võtta.

Millal?
3.-5. ja 10.-12. märtsil. Teine nädalavahetus on esimese jätk, seega osalema peaks mõlemal.

Kus?
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis (Juhkentali 36). Seminarid toimuvad eesti keeles. Osalejad majutatakse hostelis Fat Margaret's (Põhja pst 27), Paksu Margareeta vastas.

Kuidas sinna saab?
Tallinnasse saamise ja tagasisõidu kulu kompenseeritakse kuni 30 euro ulatuses kahe nädalavahetuse peale kokku pärast piletitest fotode tegemist ja nende meile saatmist.

Mis see maksab?
Tasuta majutus ja toitlustus on Sulle mõlemal nädalavahetusel tagatud. Osavõtutasu on 10 eurot kahe nädalavahetuse peale kokku.

Kes korraldavad ja kuidas?
Eesti Väitlusselts, SpeakSmart ning Eesti Noorteühenduste Liit toovad Eesti õpilasteni esmakordselt noorteseminari, mille sisuks on kaasahaarava programmi käigus eluks väga kasuliku oskuse omandamine. Tegemist ei ole väitlusturniiriga, kogu seminar on mittevõistluslik ning millegi ette valmistamise kohustust ei ole. Teada saab ka seda, mis on demagoogia ning mis on meediakirjaoskus. Peakoolitajad on Marleen Pedjasaar ja Sigrid Solnik koolitusettevõttest SpeakSmart. Peakorraldajad on Eesti Väitlusseltsi tegevjuht Herman Kelomees ning Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimees Ivo Visak.

Lisainfot saab: argument@debate.ee või helistades 56900516.

AJAKAVA

REEDE, 3. märts kl 16-20

Argumendid meie ümber: ajakirjanduses, sotsiaalmeedias, poliitikas.

LAUPÄEV, 4. märts kl 10-20
Kas oled osav kõneleja või vajavad Sinu veenmisoskused veel lihvimist? Miks osad inimesed mõjuvad veenvalt ja osad mitte? Kuidas koostada argumente ja enda mõtteid selgelt väljendada? Õpime koos, mis on argument ja millist rolli mängib see suhtluses. Räägime erinevatest viisidest oma ideid tõestada ning ära tunda, kui vestluspartner niisama hämab.

PÜHAPÄEV, 5. märts kl 10-17
Argumentide koostamine on meil juba enam-vähem selge, seega on aeg liikuda edasi keerulisemate teemade juurde. Räägime, mis on demagoogia, miks see halb on ja kuidas reageerida, kui näete kedagi demagoogitsemas. Pühapäeval saab iga grupp asuda ka täpsemalt enda teemat uurima ning erinevaid argumente koostama. Arutame koos, kuidas leida üles parimad argumendid ja kuidas neid omavahel siduda.

REEDE, 10. märts kl 16-20
Mõtleme koos, kuidas ehitada üles üks põnev arutelu - keda kutsuda, millist formaati valida, kuidas olla hea arutelujuht. Saame läbi rääkida kõige sagedasemad olukorrad, mis noorteühenduses ette võivad tulla ja mõelda, kuidas neid kõige paremini korraldada - nt kuidas teha üks vägev simulatsioonimäng või meeldejääv koosolek.

LAUPÄEV, 11. märts kl 10-20
Iga grupp on enda teemal kokku pannud kõige paremad argumendid ning mõelnud läbi, kuidas teha pühapäeval üks väga huvitav arutelu. Koos koolitajate ja teiste gruppidega vaatame üle kokku pandud plaanid ning harjutame veel nii argumente kui arutelude üles ehitamist. Valmistume küsimusteks ja ootamatuteks olukordadeks.

PÜHAPÄEV, 12. märts kl 10-17
Kohtumised otsustajatega (poliitikud, ametnikud, ettevõtjad, eksperdid) ja arutelud argumenteerimiskaasuste teemal.